Ključ imbus loptasti dugi 220/3SL 8mm Unior

Šifra proizvoda: 608531
666,00 RSD
U cenu je uračunat PDV

Karakteristike proizvoda

  • HEX 8mm
  • Dimenzije 208 x 44 mm
  • Težina 105 gr
Unesite Vaš E-mail: 

Opis i namena proizvoda

Unior Loptasti Imbus Ključ 8mm – Dug Model 220/3SL

Ključ imbus loptasti dugi 220/3SL 8mm Unior predstavlja vrhunski alat dizajniran za precizne i zahtevne radove, kao što su održavanje bicikala, montaža nameštaja, popravke u radionicama i rad sa mašinama. Njegova glavna prednost leži u loptastom kraju koji omogućava uvrtanje šrafova pod uglom do 30 stepeni, dok dugačka drška pruža odličan domet i pojačanu polugu, što je idealno za teško dostupna mesta. Izrađen od premium hrom-vanadijum čelika, ovaj alat garantuje dugotrajnost i pouzdanost, a brend Unior sa višegodišnjim iskustvom u proizvodnji alata osigurava visok standard kvaliteta.

Karakteristike i Kvalitet Izrade

Ovaj imbus ključ je proizveden od hrom-vanadijum čelika koji je termički obrađen i ojačan, što ga čini otpornim na habanje i lom. Niklovana površina dodatno štiti od korozije, produžavajući vek trajanja alata. Ključne dimenzije su 208 x 44 mm, a HEX veličina iznosi 8 mm, što je kompatibilno sa većinom standardnih šrafova u industriji. Težina od 105 gr čini alat lako upravljivim i uravnoteženim. U poređenju sa standardnim inbusima, loptasti završetak omogućava veću fleksibilnost i brži rad, dok dug model pruža dodatnu silu za zahtevnije zadatke.

Gde se Koristi i Kome je Namenjen

Ovaj imbus ključ je namenjen profesionalnim majstorima u servisima za bicikle, montažerima nameštaja, radnicima u automobilskoj industriji i svima koji rade sa šrafovima na teško pristupačnim mestima. Razlika u odnosu na kraće modele je upravo u dužini od 208 mm, koja olakšava rad sa udaljenim ili duboko postavljenim šrafovima. Preporučuje se za upotrebu na CNC mašinama, u radionicama za popravku elektronike, kao i za kućne popravke gde je potrebna preciznost.

Najveće Prednosti i Saveti za Izbor

  • Loptasti kraj: Omogućava uvrtanje pod uglom bez gubitka sile, idealan za zakrivljene površine i uglove.
  • Pojačana bezbednost: Profesionalna termička obrada smanjuje rizik od loma čak i pri visokom opterećenju.
  • Antikorozivna zaštita: Niklovana površina produžava rok trajanja alata i olakšava održavanje.

Prilikom izbora imbus ključa, obratite pažnju na veličinu šrafova koje najčešće koristite – model 8 mm pokriva većinu potreba za bicikle i industrijske primene. Dug model bolje odgovara za rad na udaljenim mestima, dok kratki pruža veću brzinu. Online kupovina ovog proizvoda je jednostavna i dostupna putem pouzdanih platformi koje nude prodaju preko interneta i brzu dostavu na kućnu adresu. Korisnička iskustva su izuzetno pozitivna – mnogi ističu dugovečnost alata i lakoću rada bez klizanja, čak i na tvrdokornim šrafovima. Na primer, jedan majstor za bicikle naveo je da mu je loptasti kraj ključan za održavanje menjača i kočnica gde su uglovi često nepristupačni.

Zašto je Važno Koristiti Profesionalni Imbus Ključ

Korišćenje kvalitetnog imbus ključa poput Unior 220/3SL nije samo stvar udobnosti, već i bezbednosti i efikasnosti. Nekvalitetni alati se često deformišu pri većem momentu, što može oštetiti šrafove ili dovesti do povreda. Ojačani hrom-vanadijum čelik i loptasti dizajn osiguravaju da se šrafovi bezbedno zategnu bez rizika od oštećenja navoja. Ovo je posebno značajno u industrijskim okruženjima gde svaki kvar može zaustaviti proizvodnju. Redovno održavanje alata, kao što je brisanje i suvo skladištenje, dodatno produžava vek trajanja i čini ga investicijom koja se isplati na duže staze. Za slične alate, pogledajte i imbus ključ 6mm istog proizvođača.

Često Postavljana Pitanja (FAQ)

  • Da li je ovaj imbus ključ pogodan za rad na biciklima? Da, loptasti kraj je idealan za šrafove na sedliskom, menjaču i kočnicama gde su uglovi često teško dostupni.
  • Kako se čisti i održava Unior imbus ključ? Preporučuje se brisanje suvom krpom nakon upotrebe, uz povremenu primenu blagog ulja za podizanje antikorozivne zaštite.
  • Može li se koristiti za profesionalne radove u radionici? Apsolutno, proizvod je izrađen od ojačanog čelika sa termičkom obradom, što ga čini pogodnim i za najzahtevnije industrijske primene.
  • Koja je razlika između ovog i kratkog modela? Dug model nudi bolju polugu i domet, idealnim za rad na teško dostupnim mestima, dok je kratki model kompaktniji za brže operacije.
* OdIgleDoLokomotive.rs ne garantuje za tačnost svih karakteristika i komentara vezanih za proizvode na sajtu.

Ocene korisnika

5 0%
4 0%
3 0%
2 0%
1 0%

Ukoliko ste koristili ovaj proizvod, molimo dajte vaš komentar.

Napiši recenziju

Reklamacija i zamena proizvoda

Ako niste zadovoljni proizvodom kupljenim na sajtu www.odigledolokomotive.rs, iz bilo kog razloga, u roku od 14 dana od dana prijema robe možete vratiti proizvod. Proizvod koji se vraća mora biti u istom stanju kao i kada je nabavljen i mora sadržati svu tehničku dokumentaciju ( uputstvo, garanciju, pakovanje itd ). Proizvod mora biti bez bilo kakvih fizičkih oštećenja i tragova korišćenja. Kupac je isključivo odgovoran za umanjenu vrednost robe koja nastane kao posledica rukovanja robom na način koji nije adekvatan, odnosno prevazilazi ono što je neophodno da bi se ustanovili priroda, karakteristike i funkcionalnost robe. Kupac pismeno ili elektronski obaveštava prodavca u roku od 14 dana da vraća proizvod, pomoću Obrasca za odustanak koji se nalazi na poledjini računa. Troškove transporta pri vraćanju robe snosi kupac. Posle 14 dana od dana prijema Od Igle Do Lokomotive doo nije obavezna da vrati novac ili zameni robu. Za detaljnije informacije kliknite na link Prava i obaveze potrošača

x
  • Naziv proizvoda: Ključ imbus loptasti dugi 220/3SL 8mm Unior
  • Šifra proizvoda: 608531
  • Uvoznik: UniorTeos
  • Zemlja porekla: NRK