Postoje brojne kategorije koje se mogu odnositi na burgije, ali je svakako kategorija burgija za bušenje betona jedna od najvažnijih. Dalje podele se svakako mogu vršiti kako po dizajnu određenih burgija tako i po nameni ali i po izdržljivosti i veličini. Dakle, jedna od posebno specijalizovanih burgija koja može stajati rame uz rame sa burgijama za bušenje metala, bar kada je stepen korišćenja u pitanju jeste svakako burgija za beton.
Kao i svaka burgija i ova burgija ima za zadatak da pravi rupe u betonu i da održava finalne radove na rupama koje su prethodne već izbušene. Burgije se upravo u te svrhe i koriste, a koliko će se često menjati ili koliko često koristiti zavisi od mnogih faktora. Što se tiče burgija za beton može se reći da su one veoma izdržljive i da njihovo osnovno obeležje jeste upravo velika jačina. Često su ove burgije pravljene od materijala kao što je hrom vanadijum čelik, a tvrdoća se može kretati od 50 do 53 HRC.
Karbidni vrh je veoma čest kod mnogih bušilica ovog tipa, a on omogućuje brzo i precizno bušenje rupa. Hrom vanadijum čelik u sebi sadrži veću količinu ugljenika nego kod burgije sa hrom nikl strukturom.
Zbog ovoga su prvo pomenute burgije one koje svakako jače i koje su veoma valjane. Veći sadržaj ugljenika ima za zadatak da napravi veoma izdržljive burgije koje će moći da buše i najtvrđi beton. Što se tiče kanala, mnoge bušilice imaju veliki patentirani dupli kanal koji na bezbedan način izbacuje prašinu, što u mnogome rezultira eliminacijom zapušenja. Burgije mogu biti izuzetno korisne za bušenje rupa u granitu, betonu ili zidovima ali i u silikatnim opekama i sintetičkom kamenu.
Burgije ovog tipa imaju izuzetno veliku snagu vibracionog bušenja i veoma su pogodne za rupe za tiplove. TIpli se postavljaju pre nego što se u njih stavi šraf, a korisni su kao noseći elementi za police ili slike. Burgije su raznobojne i često su polirane.